Ugandský úrad pre voľne žijúce zvieratá Jacob Kiplimo Tašky zlaté

Ugandský úrad pre ochranu divokej zveri povzbudzuje

Ugandský úrad pre ochranu voľne žijúcich živočíchov (UWA) povzbudzoval ako svoje vlastné Jacob Kiplimo vyhral Medzinárodnú amatérsku atletickú federáciu (IAAF) 5000 Ostrava Golden Spike World Athletics meet at Czech Republic. Prekonal favorita podujatia - strieborného medailistu z etiópskeho svetového šampionátu Selemona Baregu.

Diaľkový 19-ročný bežec Kiplimo vybojoval Baregu v divokej domácej priamej bitke, aby zvíťazil v pomere 12: 48.63 - jeden zo 7 rekordov, ktoré padli za jasnej noci vo východočeskom meste, kde mal vstup 3,000 divákov na štadión Mestského pri príležitosti oslavy 59. ročníka stretnutia.

Už o 3:30 v pretekoch bežal Barega za ďalším etiópskym stimulátorom Lamechou Girmou, ktorý vyzeral, že má kontrolu. Keď ostávali 4 kolá, už bol sám a poriadne pred rozľahlou smečkou.

Ale Kiplimo, ktorý v stredných fázach pretekov išiel poriadne pozadu, sa prepracoval späť do čela a do dvoch kôl sa posunul o krok vpred. Udržal si vedenie, keď zaznel zvonček s 2:11 na hodinách.

Barega vyvinul tlak, ale Kiplimo nezaháľal. Etiópčan urobil posledný pokus o výhru, keď trafil domácich rovno. Ťahal, aj keď sa dvojica posunula do šprintu typu „kráčaj za krokom“, „bok po boku“. Aj Kiplimo to vybojoval a definitívne sa odtiahol asi 40 metrov.

Barega dosiahol čas 12: 49.08, zatiaľ čo vzadu Yemaneberhan Crippa dosiahol čiaru za 13: 02.26 s cieľom prekonať taliansky rekord.

"Chcel som najrýchlejší čas, takže som neustále tlačil," uviedol Kiplimo, strieborný medailista v seniorských pretekoch na minuloročných majstrovstvách sveta v krose. "Bol to boj doma." A bolo to úžasné. “

Pre tínedžera to bolo tiež prvé veľké víťazstvo po stretnutí po návrate zo zranenia.

Kiplimo sa narodil 14. novembra 2000 a pochádza zo stajne športovcov Uganda Wildlife Authority, ktorej súčasťou je krajanka Winnie Nanyondo, ktorá sa tiež zúčastnila preteku na 1500 metrov, kde skončila 9th.

Kiplimo predtým reprezentoval svoju krajinu na letných olympijských hrách 2016. Je 2017 juniorským majstrom sveta v behu na lyžiach IAAF. V roku 2019 sa vo svojich 18 rokoch stal strieborným medailistom z bežeckého sveta.

ČO SI Z TOHTO ČLÁNKU ODniesť:

• Ale Kiplimo, ktorý bežal v stredných fázach pretekov výrazne pozadu, sa prepracoval späť do čela a posunul sa o krok vpred s 2 kolami do konca.
  • "Chcel som najrýchlejší čas, tak som pokračoval v tlačení," povedal Kiplimo, strieborný medailista v seniorských pretekoch na minuloročných majstrovstvách sveta v krose.
  • Etiópčan urobil svoj posledný pokus o víťazstvo, keď trafil domácu rovinku a ťahal, aj keď dvojica prešla do šprintu bok po boku naplno.